Sıkça Sorulan Cevaplar

Yıllık elektrik tüketimi 1.600 kWh ve üzeri, yani aylık ortalama fatura bedeli 69 TL'nin üzerinde olan tüketiciler ''Serbest Tüketici'' adayı olmaktadırlar. Bu limiti aşan aboneler ev, iş veya sanayi elektrik aboneliklerini kendi seçebildikleri elektrik tedarik şirketinden alabilmektedirler.

 

Hayır, teknik olarak tesisatınızdan hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur. Elektriğinizi DESA ELEKTRİK’den almanız fiziksel bir değişiklik gerektirmez; ne altyapınız ne sayacınız ne de kablolarınız değişmez. Sadece hizmet aldığınız tedarikçiniz değişir, faturalarınızı artık indirimli almaya başlarsınız. Üstelik bu değişiklik yapılırken herhangi bir elektrik kesinti de yaşamazsınız.  İstisnai olarak, mekanik sayaç kulanan tüketicilerin yönetmeliğe uygun bir şekilde sayaçlarını elektronik sayaç şeklinde değiştirmesi şart koşulmaktadır.

Herhangi bir fiziksel değişiklik yapılmadığı ve elektrik frekansının tüm Türkiye'de aynı olması sebebiyle elektriğin kalitesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. 

Elektriğinizi özel tedarikçiden almaya başlamanızın size getireceği ek bir maliyet yoktur.

Bir sorunuz mu var?

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın